אירועים קרובים

נשיבה דיאלי - קומדיה במרוקאית עם ניחוח פריזאי 
איבון ושמעון נולדו בשדרות ועברו לחיות את החיים הטובים בפריס. שמעון הוא בעסקי היהלומים ואיבון - עורכת דין צעירה המפלסת דרכה במשרד מכובד. מסעודה מגיעה לביקור קצר בפריס. מה מטרת הביקור? מדוע הבן האהוב שלה שמעון מתחבא בדירת מסתור אצל השכן מלמעלה, הזמר המפורסם מוריס? ואיך החברה הפריסאית של איבון, מוניק, מסתדרת עם מסעודה?
 
קומדיה מבית היוצר של "תיאטרון הנגב" שיצר את ההצגה
המצליחה "ללה מסעודה". ההצגה מלווה בשירתו של סמי לזמי (להקת שפתיים).
יחזור בקרוב
 
  

 
 
 
צללי המוזיקה 
הדי האיום הנאצי במחזות זמר
משוחח ושר: אייל שרף    פסנתר: אלה דנציג "צלילי המוזיקה", "קברט" ו"המפיקים" - שלושה מחזות זמר פרי עטם של יהודים, שבכל אחד מהדהד האיום הנאצי.

איך משתלב נושא טעון כל-כך בְּמחזמר, ז'אנר שבדרך-כלל נתפס קליל ומתקתק? איך התקבלו שלוש היצירות בקרב הקהל? באילו ביקורות נתקלו היוצרים שלהן, ואיך הן משקפות את השינויים בהתייחסות האמריקאית לשואה? כל זאת ועוד ב'הרצגה' המוזיקלית של הזמר, השחקן וחוקר מחזות-הזמר אייל שרף ("הארץ"). לצד שיח קליל על שלוש היצירות יקרין אייל קטעים מעיבודי במה וקולנוע שלהן, ויבצע שירים מתוכן. הפסנתרנית אלה דנציג תלווה בפסנתר.

מועד חדש יפורסם בקרוב
 
 
מאאתיים סיפורים ירושלמיים - חצר היישוב הישן

במוזיאון קסום בעיר העתיקה 
 
חגיגה עשירה של סיפורים, מופעים, סיורים תיאטרליים וגם סרטים ניחוח לאדינו, יידיש ובעיקר "ירושלמית". סיפורי הפרלמנט הירושלמי (יהודה עצבה,שוקי בן עמי ודוד מונשיין) ג'קי לוי, דלילה שמש, שמחה סיאני, הרב גליס, יצחק אלפרט, ועוד.

אוגוסט 2021 במוזיאון חצר היישוב הישן,
400 מטר מטיילת אקירוב (ממילא) 
 
תל חי - כיתות אמן בינ"ל לפסנתר (ע"ר)

אוגוסט 2021

בתקווה שיתקיימו בשדה בוקר כרגיל 

עדכונים באתר האינטרנט

 
ללה מסעודה - קומדיה מקורית בהפקת תיאטרון הנגב
קומדיה מקורית דו-לשונית בשפה המרוקאית-עברית  

גברת מסעודה, אישה בת 82 חיה עם מטפלת צמודה. בביתה הצנוע מופיעה, מירי, נציגה ממשרד עורכי דין העוסק בתביעות ייצוגיות של פיצויים מגרמניה לבני העדה המרוקאית. בין שלושת הנשים מתפתחת מערכת יחסים מורכבת בה נחשפת האמת של הדמויות: בדידות, אהבות נכזבות, געגועים לבני משפחה ועוד....
 
יחזור בקרוב

 
סדרת הקונצרטים ״הנבל במרכז״ 
העונה החמישית
יזם ועורך: ליאור עוזיאל, מנהלת מוזיקלית: מריאנה שוורצברט
 
מה משותף ל "Love of My Life" של קווין,"She’s Leaving Home" של הביטלס, "If It's Magic" של סטיבי וונדר ו"כבר עכשיו" של ירמי קפלן? בפתיחה של כולם מופיעים צלילים שמימיים שאולי לא פעם תהיתם איזה כלי קסום מפיק אותם. ובכן, אין פה שום קסם, אלה פשוט צליליו העדינים של הנבל.

ארבעה נבלאים צעירים ומצוינים שמים את הנבל במרכז:
ליאור עוזיאל, עדה רגימוב, תמר פרנקל דמארי ואביגיל לוזנאנו והשנה מתארח הנבלאי הבינלאומי יואל פון לרבר משוויץ. שווה לשמור את התאריכים

הקונצרטים יחזרו בקרוב
בקונסבטוריון שטריקר, אולם רן ברון 

 

 
חבורת אטומיק הוותיקה בהופעה מיוחדת 
השקה דרומית לאלבומים "ישן" ו"קטן"

החבורה מאופיינת בצליל עשיר ופולקלורי ובטקסטים שאנסוניירים וטרובדוריים, ודווקא בעברית. בהופעה יושר ויסופר מן הקיבוץ וגם השקה דרומית לאלבומים "ישן" ו"קטן".
 
יחזור בקרוב
 

 
 
 
לוגון מציגה - צלילי המוזיקה

המחזמר האהוב ועטור השבחים בסיבוב ברחבי הארץ
 
מחזמר מרגש לכל המשפחה ואחד ממחזות הזמר הפופולריים של כל הזמנים מאת רוג'רס והמרשטיין. המחזמר מבוסס על ספרה האוטוביוגרפי של מריה פון טראפ וההיסטוריה של משפחתה שלימים הפכה לאגדה. בפרוץ מלחמת העולם השנייה, בזלצברג אוסטריה. מריה, נשלחת ע"י הכנסיה להיות אומנת לשבעת ילדיו של רב חובל פון טראפ הקודר והקשוח. דרך אדיבות ושירה, מריה כובשת את ליבם, ויחד עם המשפחה, מתנגדת למשטר הנאצי. באמצעות שירים ידועים כמו צלילי המוסיקה, דברים שאותי משמחים, דו רה מי ועוד, מריה תכבוש גם את ליבכם. במאי: יעקב אמסלם, מנהל מוסיקלי: דוד ולדמן, כוריאוגרפית: קשת- מרגוליס שטיין. המחזמר מוצג באנגלית עם תרגום לעברית.
 
מרץ 2021
 
 
 
זוגיות על ארבע - קומדיה פרועה על זוגיות במשבר

בהפקת תיאטרון הנגב 
 
שני זוגות נפגשים ביחד לערב חברתי. יוני ונדב חברים מתקופת הטירונות ויש ביניהם אחוות גברים שורשית ומספרים אחד לשני הכל, אולי קצת יותר מדי. גלית וטליה משתפות אחת את השניה בסודות הכמוסים ביותר של חדר הבגידות. האם כל זה יוביל אותם לחילופי זוגות?  איך הדבר ישפיע על מערכת היחסים של כל זוג? קומדיה שחוצה כל תקינות פוליטית אפשרית.
מאת ובבימוי: איסי ממנוב נוריאל
 
יום רביעי 4.11 בשעה 20:30 - תיאטרון חיפה
יום חמישי 19.11 בשעה 20:30 - תיאטרון גבעתיים
 
 
טיפול בצחוק - קומדיה חדשה של תיאטרון הנגב 
מה קורה כשהמנקה בספא מתחילה לטפל
קומדיה מצחיקה, איכותית וחצופה!

פרלה מנקה בספא מבוקש במשך שנים רבות.
היא מכירה את כל המטפלים והלקוחות, סוגי הטיפול וניסיון רב עם הבצק של הספינג'. יש מחסור רב במטפלים ובאין ברירה, פרלה נשלחת לחדר הטיפולים. וכמובן שהיא יודעת מה צריך לשנות כדי להיות ספא אטרקטיבי. היא מטפלת בעורכת דין המתמחה בנזיקין, בשחקנית הצגות ילדים שחלומה לפרוץ, בפסיכולוגית מדופלמת ואפילו אחד מכם (הקהל) מוזמן להיות המטופל/ת שלה. לא לדאוג, יש לה ניסיון רב בספא והיא יודעת מה שהיא עושה. החיים מאתגרים ואפילו מעצבנים? בואו לקבל מפרלה טיפול בצחוק.
 
מועד חדש יפורסם בקרוב
עבדו - ההצגה עטורת השבחים
של תיאטרון הנגב ותיאטרון אלהמבש מרהט
עבדו, בחור צעיר בן 24, מוגבל בשכלו מתמודד עם דמות אב אכולת רגשי אשם, כעס, וחמלה. עבדו מציג את יחס החברה אליו, הוא מבין שהפך לליצן החצר שאומר את האמיתות הכמוסות ביותר ואת כל אשר על ליבו בתמורה למתנות קטנות כמו מנה פלאפל. לקראת יום הולדתו ה- 24, מתעמת עבדו לראשונה עם אביו "אף פעם לא קנו עבדו מתנה, אף פעם לא חגגו עבדו יום הולדת" והאב משיב: "מה יש לחגוג? את הבושה לא חוגגים, את הבושה קוברים". העימות הולך וגובר כך ששתי הדמויות מתקרבות ומתרחקות ונחשפות בחולשות הכי רגישות שלהם.
 
יום שלישי 24.11 בשעה 20:30 - תיאטרון חיפה
סבאבא - קומדיה אנושית רגישה ומפתיעה 

בהפקת תיאטרון הנגב 
 
ויקי היא ציירת מצליחה, בת 26 החיה בבית סבתה שנפטרה. 
היא מנהלת את חייה תחת המוטו של אביה איש צבא לשעבר: "ההרפתקנות היא האויב של האדם השפוי!" סבא אברהם הנעלם חוזר לחיי נכדתו ללא שום הודעה מוקדמת. המפגש בין היוצרת החיה חיי נוחות לבין הזקן ההרפתקן, סוחף את הדמויות לתוך מערבולת של רגשות.
 
יום חמישי 8.11 בשעה 20:30 - קיבוץ מגן
 
 
 
 
מוזיאון האדם והחי - רואים צלול

מסיימים את החופש הגדול עם תערוכה חדשה
פעילויות לקטנים וגדולים, תערוכות וסיורים
 
חופשה חלופית למי שאינם יוכלים לצאת לצלול עכשיו באילת או בסיני מציעה תערוכה חדשה שמוצגת במוזיאון ונוגעת לעולם התת הימי. אוסף צילומים תת מימיים של הצלם צור (צוף) פלאי מאתרי צילום בחצי האי סיני וים סוף. אוסף מיציגים מרהיבים של קונכיות ,צדפות, דגי אבו נפחא וסוסון ים הנתרמו על ידי משפחתו של הרצל פריצנר ז''ל.
 
1.8-30-8 - הסיורים בעלות הכניסה למוזיאון ובהרשמה מראש!

סיורים לגמלאים - סיורים מודרכים בפארק הלאומי

הסיור סוקר את ההיסטוריה של הפארק, עוסק בחשיבותו של הטבע העירוני, כולל צפייה במגוון עופות מסביב לאגם ובמדשאות הפארק ומסתיים בגינת התבלינים. הסיור כולל ביקור במוזאון האדם והחי הנמצא בתוך הפארק.

הסיורים יתקיימו בימי שני ורביעי בשעה 09:00, משך הסיור כשעה וחצי.

הכניסה למוזיאון וההשתתפות בסיורים מתקיימים תוך הקפדה על כל כללי התו הסגול הנדרשים על פי הנחיות משרד הבריאות.

פרטים והרשמה מראש בטלפון: 03-6315010
אמני המיוזיקלס הגדולים ויצירתם 
אייל שרף בהפקת שמיים בזום
סידרה של שלוש הרצאות שבהן אייל שרף, מומחה לתיאטרון מוזיקלי, יציג כמה מן היוצרים הבולטים של המחזמר האמריקאי, ויספר על תהליכי היצירה המרתקים שמאחורי מחזות הזמר הגדולים. מלבד מצגת עשירה וקטעי וידיאו נדירים, בכל מפגש אייל גם ישיר קטעים מתוך המיוזיקלס הנדונים.

הרצאה מוזיקלית מס’ 1 - יום שלישי 22 בספטמבר בשעה 17:00
“הנרקוד?”  סיפורם של רוג’רס והמרשטיין איך הוליד משבר אמצע החיים את הצמד החשוב ביותר בתולדות המחזמר האמריקאי? מדוע נחשבים רוג’רס והמרשטיין כאָבוֹת המחזמר המודרני

הרצאה מוזיקלית מס’ 2 - יום שלישי 29 בספטמבר בשעה 17:00
“לחיות באמריקה”- לאונרד ברנשטיין ו”סיפור הפרברים” איך הצליח “איש הרנסנס” לאונרד ברנשטיין לפזר את קסמו גם בברודווי? מה סוד כוחו המתמשך של “סיפור הפרברים”, העתיד לשוב בגירסה קולנועית חדשה? 

הרצאה מוזיקלית מס’ 3 - יום שלישי 13 באוקטובר בשעה 17:00
“שקיעה, זריחה” – “כנר על הגג” והצלחתו המדהימה בפינלנד, בתורכיה, בכ-30 מדינות. אם לצטט מתחילת המחזמר – נשמע מטורף, לא? איך הפך מחזמר יהודי כל-כך לאחד המיוזיקלס המצליחים בעולם? באילו קשיים נתקלו יוצריו? 

ההרצאות יתקיימו בזום בימי שלישי בשעה 17:00, משך כל הרצאה כשעה

המכון ללימודי חוץ- האקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים המחזמר האמריקאי במאה ה-20: יוצרים ויצירות - 4 מפגשים מרתקים בזום
סדרת מפגשים מרתקים על היוצרים והסיפורים שמאחורי מחזות הזמר הגדולים. כל מפגש מלווה במצגת עשירה, קטעי וידיאו נדירים, ושירה חיה.
מפגש ראשון: הנרקוד?, מפגש שני: לחיות באמריקה, מפגש שלישי: זריחה, שקיעה, מפגש רביעי : Auf Wiedersehen

4 מפגשים בימי שני בשעות 18:30-20:00 
2020: 21.12, 28.12 | 2021: 4.1, 11.1