הרצאות

מה הוא עושה לה? על ארבעה במאים גברים וכרמן אחת
 

מפגש מרתק עם המוזיקאית אביבה בראודה - כיצד קורה שארבעה במאים, גברים, מטפלים באותה אישה ובעיני כל אחת מהם היא מצטיירת אחרת לחלוטין? ארבע נקודות מבט על אופרה אחת. "כרמן" האופרה והאישה כסמל ליחסים המורכבים בין המינים. פרשנות ייחודית למעמדה של האישה והשפעתה על הגברים – עד כמה גדול / משמעותי / בוטה חלקה של האישה במשחק הבין-מגדרי הצצה מפתיעה לתוך המוח הגברי דרך צפייה בקטעי ווידאו - בחלקם נדירים. ערב שכולו תגליות עלינו ועל הסובב אותנו.
 
הרצאתה של אביבה בראודה
בעקבות 4 מלכים ומרקיזה
מטיילים במארה (הרובע השלישי והרביעי)
עם צבי חזנוב- 
מייסד אתר פרנקופילים אנונימיים
צבי חזנוב - אוהב פאריז מקצועי (פרנקופיל) ובעל ידע עצוב בהסטוריה ובתרבות צרפת, הכין סדרה מרתקת של הרצאות על האיזור האהוב עליו בפאריז. סיור במארה בעקבות מדאם דה סבינייה. סיפורם של גיבורים הסטוריים, שהתגוררו במארה במהלך המאה ה-17 ובראשם מדאם דה סבינייה. נטייל בין סלונים ספרותיים, כנסיות מפוארות וארמונות שחלקם כבר לא קיימים.
קסם הוואלס - מוזיקה קלאסית בגובה העיניים  
 
הוואלסים היפים של המוזיקה הרומנטית עם ירון קרשא
הרצאה מענגת הסוקרת במצגת ובסרטוני וידאו סוגים שונים ומגוונים של ואלסים מפורסמים מתוך בלטים וכיצירות עצמאיות, עם דגש על התקופה הרומנטית.
בין הקטעים: ואלסים מ'מפצח האגוזים', 'אגם הברבורים', 'קופליה', ה'ואלס הנוגה' 
של סיבליוס, ואלס 'הנשף' מהסימפוניה הפנטסטית של ברליוז, וכמובן - ואלס 'הדנובה הכחולה'. ירון קרשאי יצר, ערך והפיק עשרות אוספי מוזיקה קלאסית של מיטב המותגים (דקה, דויטשה דרמופון, EMI ועוד) בדיסקים שמכרו מאות אלפי עותקים בישראל. כיום הוא מביא את המוזיקה הקלאסית לקהל הרחב במגוון הרצאות
בגובה העיניים.
עם מרב ברק
אופוס פוקוס - לחובבי ולחוששי אופרה
הרצאות מרתקות וחוויתיות על ההקשרים הרבים של עולם האופרה
המתאימות לחובבי ולחוששי אופרה כאחד.