יום רוסיה 	 האדונית והרוכל הרשמה לניוזלטר יחסי ציבור עשה זאת בעצמך

Blogger Twitter Youtube Facebook



בת הים הספרדייה

 

בת הים הספרדייה

תיאטרון מחול פלמנקו נטע שיזף

בפנטזיית פלמנקו לכל המשפחה


עיבוד לסיפורו של הנס כריסטיאן אנדרסן
כוריאוגרפיה הפקה וריקוד – נטע שיזף
ריקוד: "תיאטרון מחול פלמנקו נטע שיזף"
– אילן מילר, יפעת כהן, שני אטיאס,

שחקנית בתפקיד סנטיאגו הסרטן – שרון שמש

טקסט – יורם מלצר, קרינות – אילן מילר, עריכת ווידאו ומוסיקה – לימור לאמי

עיצוב תלבושות ותפאורה – מאור צבר,  יצירת שיר הנושא  - יסמין לוי (בפלייבק)

בתמיכת מפעל הפיס


סנטיאגו דה לוס מריסקוס, הסרררטן שבסרטנים, והרררקדן שברקדנים, מספר את סיפורה של חברתו - בת הים הקטנה. אשר הצילה את רפאל נסיך הדייגים מגלי הסערה שלחופי ספרד, והתאהבה בו. סנטיאגו מלמד את בת הים שוויתרה על קולה לטובת שתי רגליים ונותרה אילמת, את ריקוד הפלמנקו. על מנת שתוכל להביע בריקוד את אהבתה לרפאל נסיך הדייגים, ולהזכיר לו שהיא היא זו שהצילה אותו מהגלים.

לפי האגדה, אם יאהב אדם סירונית (בת ים) יותר מאשר את אביו ואמו, תעבור נשמתו ותיכנס לגופה והיא תזכה לנשמת אלמוות, לעומת 300 שנות בני הים, ההופכים עם מותם לקצף על פני המים. האם תצליח בת הים לזכות בליבו של אהובה ולהפוך לבת אלמוות?

 

הרקדנית נטע שיזף, מרקדניות הפלמנקו הבינלאומיות המצליחות ביותר שיצאו מישראל נודעת בריקוד שפתחה: מלא הבעה ורגש בפלג הגוף העליון. היום היא אם לשתי בנות קטנות וקרובה לעולם הילדים. מילדותה הזדהתה עם בת-הים הקטנה, שמפנטזת וחולמת על מקום אחר, וגם מוכנה להקריב הרבה כדי להשיג את מטרותיה. ועתה היא מחברת בין שני העולמות: "מי אם לא רקדנית פלמנקו יכולה לרקוד עם זנב (שמלת שובל) או זנב דג? צדפי הים ישמיעו את צלילי מחיאות הכפיים של הפלמנקו, שאותם מוכר הסרטן – דמות ממולחת רקדן פלמנקו וסוחר "צדפונים" ."

ההפקה משלבת מוסיקה מתוך היצירה "הים" של המלחין הצרפתי קלוד דביסי ויצירות פלמנקו. את שיר נושא כתבה והקליטה במיוחד עבור ההפקה זמרת

הלדינו הידועה ברחבי העולם יסמין לוי, שכבר שיתפה פעולה מבחינה אמנותית עם שיזף בהפקות למבוגרים.