יום רוסיה 	 האדונית והרוכל הרשמה לניוזלטר יחסי ציבור עשה זאת בעצמך

Blogger Twitter Youtube Facebookפרישמן 10 על-יד הים

ההצגה של תמי ספיבק "פרישמן 19 על-יד הים" חושפת בפני הצופה גלריה של דמויות שחיו בעיר הזאת ובארץ הזאת בראשית שנותיה של המדינה. זוהי הצגה קצבית ומרתקת שבה מנווטת תמי ספיבק בווירטואוזיות בין הדמויות שעליהן היא מספר מנקודת מבטה של ילדה, של נערה ושל אישה בוגרת, ושאותן היא מגלמת בהבזקים חדים וברורים השוברים תדיר את מסגרת הזמן והמקום ומאפשרים לה להעביר את הצופים במהירות ובקלילות הלוך וחזור בין אז ועכשיו, בין דמויות ואתרים שהיו ואינם לבין אלה שקמו במקומם וקיימים כאן ועכשיו. גם כשהשחקנית נוגעת באירועים דרמתיים קשים בחייה ובחייהן של הדמויות, היא עושה זאת בלב חם ומגעה מלא הומור. הדמויות, האירועים והמקומות מוצגים בצורה אמינה עד כדי כך שבסוף ההצגה חשים גם אלה שלא חיו באותה תקופה, שהם מכירים את הדמויות כאילו פגשו אותן פנים אל פנים בזמנים, במקומות ועל רקע האירועים שבהם הן חיו ופעלו.
שעה ורבע של הצגה אישית עם איכויות-אוניברסאליות המספקות לצופים חוויה אינטנסיבית מרגשת וכובשת.
[משך ההצגה – שעה ורבע]


ספיבק אישה יפה... זה סיפור חייה ואם אתה מוכן להכנס לתוכו, תמי יכולה לרגש אותך

אמיר אוריין "העיר"

תמי ספיבק, שחקנית בשלה, מנצלת את יכולתה הוירטראוזית. בכשרון ובחן היא מצליחה להעביר פיסת חיים פיוטית יפה ומרגשת. בעין רגישה ובלב חם היא מציירת את הדמויות והטיפוסים המיוחדים במינם... המציאות והתקווה נשזרים זו בזו בחייהם של המהגרים שבאו מקרוב. הבימוי החסכוני והמוסיקה הקברטית, משרתים נאמנה את השחקנית ומסייעים לה להיות במיטבה.

רפי אהרון - קול הקהל מתוך עיתון "הפטיש"

תמי ספיבק מספרת על תל-אביב, אבל בעצם מספרת על השכונה שלנו, גלריית דמויות מוכרות... "גן רינה" ו"בית העם" הם רק שמות משתנים ממקום למקום. תמי ספיבק מפיחה רוח חיים בתקופת הילדות. הצגה אינטימית בעלת אופי קברטי, ערב אישי עם איכויות אוניברסליות.

שולה פרומר "במקום" ראשון לציון