יום רוסיה 	 האדונית והרוכל הרשמה לניוזלטר יחסי ציבור עשה זאת בעצמך

Blogger Twitter Youtube Facebookאיילת כהן

מסע הופעותיה של אילת כהן כסולנית החל בהיותה בת 11 וחברה במקהלת "אנקור" הירושלמית. עת שרה את תפקיד הסופראן "בסטאבט מטר" לפרגולזי בארץ ובפסטיבלים באירופה. בעלת תואר ראשון בביצוע קולי מהאקדמיה למוסיקה על שם רובין בירושלים, ובמוזיקולוגיה והיסטוריה באוניברסיטה העברית. בין הופעותיה באותה תקופה הייתה השמעת הבכורה של "שישה שירים לקול ולתזמורת" מאת אהרון חרל"פ למילים של יעקב ברזילי עם התזמורת הסימפונית ירושליים רשות השידור.

בשנת 2001 החלה אילת את לימודי התואר השני באקדמיה למוסיקה של סן פרנסיסקו אצל ג'יין רנדולף. בין מוריה היו גם ז'נט בוקספאן, לורט גולדברג, ג'ואן דורנמאן, יפים מיזל, דיאנה סובירו, הזוג ניקו וקרול קסטל, ג"ונתן קונר, ולאחרונה כתת אמן עם מונטסראת קבייה. מאז נערותה זכתה איילת כהן במלגות ובפרסים רבים. השתתפה חמש פעמים בתכנית היוקרתית של המכון הבינלאומי לאמנויות הזמרה.ישראל (IVAI).

תפקידה הראשון של אילת על בימה מקצועית היה לאורטה בגיאני סקיקי לפוציני עם האופרה של ברקלי. מאז הופיעה באופרה של אוקלנד, ב"קפיטול אופרה" של סקרמנטו. ב"אופרת כיס" של סן פרנסיסקו, בוריזמו אופרה, במסגרת באיגוד האופרה של קליפורניה וב"ניו אופרה פסטיבל" של רומא. בין תפקידיה: אטלנטה בסרסה להנדל. ומורגנה באלצינה להנדל. סוזנה בנישואי פיגארו של מוצרט; קלואה ממלכת הלבבות, לוסי בטלפון ואמל ב"אמל ואורחי הלילה"  שניהם מאת ז'אן-קרלו מנוטי' גרטל בהנזל וגרטל של הומפרדינק והאם בסאגה- אופרה מאת המלחינה האמריקאית בת זמנינו שלי נאן.

מיד עם שובה ארצה באוגוסט 2009, הוצע לה תפקיד הילד בהילד חולם מאת גיל שוחט באופרה הישראלית החדשה. באחרונה גילמה את אנה בלה וילי של פוציני ואוסקר בנשף מסכות מאת ורדי. הופיעה בגאלה של האופרה הירושלמית ועם התזמורת הפילהרמונית אשדוד בהשמעת בכורה של שירים של יוסף ברדנשוילי למילים של יעקב ברזילי ושרה את תפקיד הסופראן באגמונט של בטהובן בקונצרטים ברחבי הארץ עם תזמורת הקאמרטה ירושלים.

למידע נוסף:   ayelet-cohen.index.org.il