יום רוסיה 	 האדונית והרוכל הרשמה לניוזלטר יחסי ציבור עשה זאת בעצמך

Blogger Twitter Youtube Facebook"אמנית החלילים חפציבה"

חפציבה זר-אביב, אמנית חלילים בינלאומית ומנהלת מוסיקלית של סדרות מוסיקה משובחות קיבלה שיחת טלפון מרגשת במיוחד. "שמעתי קטע מהתקליטור שלך "חלילים" בתכנית של השדר בועז כהן והייתי חייב לעצור את המכונית בצד, כי אישתי מזילה דימעה ומתרגשת מהנגינה "אמר לה גבר נרגש. "זה בדיוק מה שאני רוצה לקנות לאישתי ליום הנישואין שלנו- מחר. הסתובבתי כבר בכל חנויות התקליטים בעיר שלנו והתקליטור שלך אזל מכולן. את יכולה לעזור לי. חפציבה- הדיווה בחליל- הזמינה את הבעל הנרגש לחנות הקרובה אל ביתה ודאגה שהמתנה תגיע בזמן לאשתו האהובה. "איני יכולה לאכזב את הקהל שלי", היא אומרת. "הם נותנים לי כוח.

בראש וראשונה היא אמנית ומופיעה כולם מושקעים  ומרהיבים, היא לובשת שמלות תיאטרליות בעיצובה של אלה קולסניק (מעצבת הפסטיגל ומופעי wow באילת), מקפידה על כל פרט ומארחת את מיטב הנגנים והסולנים.
השם הדיווה בחליל, כה טבעי לה, והוא הגיע מהקהל. הופעתה מרשימה מצד אחד, מצד שני נובעים ממנה חום וכנות, כך שנדמה לכל אחד בקהל שהיא מנגנת ומדברת ישירות אליו.
"אנשים קראו לי דיווה ואימצתי את השם, בין השאר כי שמי חפציבה קשה להיגוי, בעיקר בחו"ל. והמותג Flutediva מצא חן בעיני, גם בעברית...", היא מספרת ומחייכת את אחד מהחיוכים הכובשים שלה. ג'ינגית אמיתית.

חפציבה זר אביב ילידת נהריה היא בת למשפחה מיוחדת. שני הוריה עוסקים בחינוך והם גידלו 6 ילדים, שחמישה מהם נגני כלי נשיפה. חפציבה הקטנה דבקה בחלילית של כיתה א' וממנה התפתחה ולמדה לנגן על כ- 20 סוגי חלילים וחליליות. היא היחידה ממשפחתה שעוסקת כיום אך ורק בתחום המופעים (כסולנית וכמנהלת מוסיקלית). אחותה סיניה זר-אביב היא נגנית חצוצרה ומורה, ושלושת האחים שניגנו בעבר בתזמורות קלאסיות עוסקים במוסיקה באופן חלקי.

חפציבה החלה כנגנית מן השורה בתזמורת הסימפונית חיפה, אך עד מהרה פנתה לתחום הייזום, ייסדה וניהלה  שני קונסרבטוריונים מצליחים בשרון, יזמה וניהלה פסטיבלי מוסיקה גדולים בארץ (פסטיבל "מוסיקה על המים" במרינה בהרצליה, "פסטיבל קלאסי קולי וכלי" המארח תזמורות בפארק הרצליה , סדרת "קלאסי פוגש עולם ואמן במרכז חייק לאמנויות ביפו ועוד)  במקביל צברה ניסיון רב בנגינה והשתתפה בסיבובי הופעות ובפסטיבלים בארץ וברחבי העולם עם הרכבים ותזמורות איתם הופיעה בגרמניה, ארה"ב, ברזיל, אתיופיה, צרפת, הולנד,ארגנטינה ועוד'.
בשנים האחרונות היא יצרה כמה מופעים המתאימים לחזונה – גדולים, מרשימים עם שילובים של מוסיקה קלאסית ומוסיקת עולם בעיבודים עכשוויים. קונצרט אירי, קונצרט בלבן עם שתי נגניות נבל וזמרת סופראן, קונצרט חלילים ניאו קלאסי, קונצרט שירי רועים ועוד.

היא הוציאה את הדיסק "חלילים שמיימים" בו היא  מנגנת יצירות פרי עטה על חלילים שונים. הסגנון הוא מוסיקת צ'יל אאוט כאשר הכוונה להשתמש בתדרים של החלילים כדי להוריד את תדרי המוח לגלי אלפא ולהרגיע ולרומם את הנפש. "הרבה מטפלים משתמשים בו ומאוד נהנים ממנו בכלל ובעבודתם, אני ממליצה עליו גם במקום כדורי שינה או הרגעה "אומרת חפציבה. הדיסק השני שלה חלילים ובו 10 קטעי מוסיקה קליטים החודרים לנשמה ופונים לקשת רחבה של מאזינים- מלחניו של אמיר פרוהליך, עליו מדברת חפציבה בהערצה. "היצירות בדיסק מציגות מחוות  לתקופות מוסיקליות מגוונות החל מהבארוק, דרך הסגנון האירי ועד למוסיקה הים תיכונית"" היא מסבירה. "פרוהליך הלחין מלודיות רכות לצד קטעים וירטואוזים בתזמור עשיר, כשאני מנגנת על סוגים שונים של חלילים מערביים ואתניים בכמה ערוצים בו זמנית."

בדיסק מוצגות יצירות קצרות כמו "גמדאוס", בהשראת המוסיקה של מוצרט באווירה ים תיכונית, "רונדו" עליז אותו מבצעת חפציבה בחליליות בשלושה קולות, "פנטזיה אוריינטלית" בפיקולו וסופרנינו מלווים במקצבים מזרחיים. הכל על רקע עיבודים לתזמורת מיתרים גדולה, כלי הקשה מגוונים החל מדרבוקות, סנרים, טימפני ונגיעות של גיטרות חשמליות עכשוויות לצד הפסנתר והצ'מבלו הקלאסי.

"חופשייה" הוא  האלבום השלישי של החלילנית והמוזיקאית חפציבה זר אביב והוא כולל קלאסיקות אהובות ומוכרות ("שני שושנים", "איילת אהבים", "התמונות שבאלבום"), עיבודים אוריינטלים לקטעים קלאסיים (באך, גונו, שומאן) ויצירות מקוריות. את האלבום הפיק מוזיקלית בועז כהן.

"חופשיה" הוא אלבום רבגוני, צבעוני. חלומי. מרחף בין ערב למערב.  בין הפרלוד של באך ל"דרבשיה" הגלילי, בין חלום ילדות של שומאן לבין הערב הלבנטיני  המבושם בריח שושנים. נישא על מרבד קסמים בין השחר המפציע באירלנד לבין התפילה: אֶשָּׂא עֵינַי, אֶל-הֶהָרִים, מֵאַיִן, יָבֹא עֶזְרִי

בין המשתתפים באלבום – רזי בן עזר (פוליאנה פראנק), שי טוכנר, איתי טרגנו, יאיר יונה, רמי יוסיפוב (טיפקס), בועז כהן (פונץ') הזמרת שרונה נסטוביץ', גיל פדידה (אלג'יר, היהלומים) ואסף קורנברג."האלבום מוקדש להעלאת המודעות למצבן של נשים המדוכאות באכזריות תחת משטרים אפלים ולעידוד רוחן".

בין ההקלטות, החזרות, ההופעות, ארגון הקונצרטים וחיי המשפחה עם בנה דניאל, ובעלה עו"ד חיים שטרן, חפציבה מוצאת זמן לפעול לקידום נשים ולקידום אמניות בישראל.
היא פתחה בנגינתה את אירועי יום האישה הבינלאומי בכנס הארצי לנשים שנערך במלון דניאל הרצליה בהשתתפות חברות כנסת ונשים מובילות בכלכלה ובמשפט. וכן פתחה את אירועי פסטיבל "מוזות", שהוא פסטיבל נשים פופולרי בנתניה. בתוך כל העומס הסכימה לקחת על עצמה להשתתף כחברת מועצת הנשים העירונית בעיריית הרצליה.
"כאישה שעשתה דרך ארוכה  עד להצלחתי היום, אני רוצה לעודד נשים להגשים את החלומות שלהן, ולא לוותר, אומרת הדיווה החייכנית. "אני מקווה שבעצם המופע אני נותנת להן, כמו לכל אדם בקהל השראה: לפתוח את הלב, ליצור, להיות מי שהן.