יום רוסיה 	 האדונית והרוכל הרשמה לניוזלטר יחסי ציבור עשה זאת בעצמך

Blogger Twitter Youtube Facebookיעל גרמן

"נוגעת"- פרויקט מלחניה  של יעל גרמן ("אולי מחר")
מופע השקת האלבום      

 

הפקה מוסיקלית: רמי הראל / אלונה טוראל
יבצעו את שירי האלבום ושירים אהובים מאלבומים קודמים:
רעות יהודאי, רוני גינוסר, רע לבנת, שלומית תמיר בן-ארי, סתיו גרמן ויעל גרמן.

רמי הראל - פסנתר
יוראי אורון - בס
איתן איצקוביץ' - תופים

יום שישי, 17 אפריל, 2015   בית היוצר, האנגר 22 נמל ת"א
פתיחת דלתות : 21:30
תחילת מופע 22:00
המחיר במכירה מוקדמת 58 . ובערב במופע 74 ₪. 

יעל גרמן מוכרת כמלחינה שהביאה אלינו לראשונה השפעות של בוסה נובה ברזילאית
בשיר "אולי מחר" שהלחינה לנורית גלרון למילים של לאה גולדברג (1978). מאז הלחינה שירי משוררים לזמרים רבים בהם דיוויד ברוזה, ריקי גל, דפנה ארמוני, אורה זיטנר, מזי כהן, איריס פורטוגלי , שושנה דמארי ועוד וכן כתבה מוזיקה לתיאטרון ולטלוויזיה.
המלחינה -זוכת "נוצת הזהב" של אקו"ם על התאמה מדויקת בין השירה ללחן- מוציאה אלבום רביעי של לחנים לשירי משוררים. הפעם בחרה שירים שכתבו ארז ביטון, אלזה לסקר-שילר, יורם טהר-לב, חמוטל בן-זאב, זלמן שניאור ועוד.  
המוזיקה של גרמן,  שנעוריה עברו עליה בברזיל, מושפעת מסגנונות הג'אז, המוסיקה האתנית, הלטינית והקלאסית
.

משך ארבע שנים הופיעה יעל גרמן עם נורית גלרון בקיבוצים ומועדוני זמר בשירי ישראל ושירי משוררים שהלחינה. היא ליוותה את גלרון- שהפכה לחברה קרובה- בפסנתר.  תקליטה הראשון של גלרון שיצא ב-1978 כלל לחנים רבים פרי עטה של גרמן לשירי משוררים. בפרט התפרסם השיר "אולי מחר" שבו הלחינה גרמן שיר מאת לאה גולדברג, וכן "צפור ביער", "הנך סתורת שמלות", "בוא אלי" ו"ווקליזה".

זמרים ישראלים רבים ביצעו שירים שהולחנו בידי יעל גרמן, ביניהם דיוויד ברוזה, ריקי גל, דפנה ארמוני, אורה זיטנר, מזי כהן, איריס פורטוגלי ועוד. בשנת 1988 הקליטה שושנה דמארי שני שירים של גרמן לאלבום "אור", שהיה אלבומה האחרון של שושנה דמארי.

יעל הלחינה מוסיקה להצגות תיאטרון: "זהבה ושלושת בעליה", "בראשית", "שמור על הסוסים שלך" (פסטיבל עכו) "פאולה" (הקאמרי), "רשומון" (אוניברסיטת ת"א) ועוד.

כמו כן, כתבה מוסיקה להצגות ילדים: "ארץ הפלאות של עליסה", "והילד הזה הוא אני", "למשל קרילוב", "הבלש שלומיאלי", "מחשבות שאינן רוצות לישון" ועוד.

ב-1991 זכתה יעל גרמן בפרס נוצת הזהב של אקו"ם על הלחנת מחזור השירים של אלזה לסקר שילר בתרגומו של יהודה עמיחי. גרמן ניצלה את כספי הפרס להפקת דיסק ששמו "בוא אליי בליל", שכולל את השירים המולחנים בביצועה של אלינוער מואב.

על הנימוקים למתן הפרס כתבו השופטים: "יעל גרמן מקפידה, כדרכה תמיד, על התאמה מושלמת של המוסיקה למילים".  

בשנת 2000 הוציאה יעל דיסק ובו שלשה – עשר לחנים פרי עטה. שם הדיסק: "אישה של קרח אישה של אש" בהקלטת הדיסק השתתפו הזמרים: נורית גלרון, איריס פורטוגלי, שרונה נסטוביץ', ענת קדם, אילן וייל ומומי לוי, כמו כן, מבצעות יעל ובתה סתיו את השיר המסיים את הדיסק.

בשנת 2005 הוציאה את הדיסק "ילדה לאן תעופי?", ב-2012 הוציאה את "גן תשוקותי".

יעל מנצחת על מקהלות. במשך 20 שנים ניהלה רביעיית זמרות: "רביעית נענה" שביצעה את שיריה וכן שירים ישראלים בעיבודים שכתבה.

לרביעיית "נענה" דיסק הנקרא: "מה קורה?"  ודיסק נוסף ובו שירי משחק לגיל הרך הנקרא: "מה יש לי בכף היד"

יעל גרמן נולדה לצבי גרמן איש ארגון ההגנה וקצין בכיר בצה"ל ולזהבה, מנהלת ביה"ס.  בנעוריה נסעה עם המשפחה לשליחות בברזיל, שם נחשפה לסגנונות שונים ובעיקר ל"בוסה נובה", שהשפיעה ומשפיעה על הלחנתה עד היום.
היא למדה במדרשה למוזיקה בתל אביב, ואצל המלחינים צבי אבני ויצחק סדאי.

היא חיה בזוגיות עם טייס אלעל  (לשעבר טייס בצה"ל) - ולהם בן ובת, סתיו בתה של יעל אף היא מלחינה וזמרת.