יום רוסיה 	 האדונית והרוכל הרשמה לניוזלטר יחסי ציבור עשה זאת בעצמך

Blogger Twitter Youtube Facebookמאי 2017
מה הקשר בין תוכן לבין הצלחה בתקשורת? וגם כיצד להתחיל עם מוצר/מופע חדש

כדי שיכתבו על המוצר שלנו, צריך להיות סיפור. אז איך יוצרים סיפור? לפעמים המוצר הוא חדש, לפעמים הוא טוב מאוד, אבל נדמה שאין משהו "מעניין" להגיד עליו.
כדי להשיג פרסום בעלי עסקים ואמנים מתפתים לעתים- גם בעצה של משרדי יחסי ציבור שמעוניינים יותר במספר האייטמים מאשר בתדמית הלקוח- לחשוף פרטים צהובים ועסיסיים.

הנטייה לעשות זאת חזקה יותר בקרב אמנים/בעלי עסק שקיבלו כמה וכמה תשובות שליליות ומתחילים לאבד סבלנות. אלא, שאסור להתבלבל, דווקא אדם שאינו מוכר עדיין צריך להיזהר משנה זהירות מחשיפה ראשונית צהובה, שכן הרושם הראשוני הוא שנוטה להישאר, ועיתונאים תמיד מחפשים מידע ישן כדי לעבות כתבות.

הפתרון לכך הוא לייצר תוכן מעניין - למוצר, למופע, לעסק, משהו אחר, משהו שתורם
הפתרונות היצירתיים שונים מעסק לעסק בהתאם למטרות שלו וכאן איש יחסי ציבור טוב וישר יידע לעזור

מעבר לתוכן - המוצר חייב להיות זמין לציבור כדי שיהיה בו עניין
ספר צריך להיות בחנויות, אלבום בחנויות התקליטים, מופע צריך להיות פתוח לקהל

התחלה של עסק היא אם כך סיכון גדול וקשה במיוחד, מכיוון שצריך לפתח את המוצר ואז לשווק אותו ולדאוג שמייד יווצר ביקוש. איך עושים זאת מבלי לפשוט רגל?

מכיוון שאני מתמחה בתחום קידום אמנים, אתן דוגמא מתחום זה
אמן זקוק לקהל ויחסי ציבור הם כלי, שעוזר לו לבנות קהל. כדי לעניין את התקשורת, צריך לקיים מופעים פתוחים לקהל הרחב (במכירת כרטיסים) , אבל מי יבוא למופע , אם אין קהל?
אז מה עושים?
העצה הראשונה היא לצאת עם המוצר כמה שיותר מהר, גם אם הוא מושלם ב 90% - הרי ללא בדיקתו מול קהל (או בידי צרכנים) , לא נדע מה לשפר. ההשקעה הראשונית היא במכירה לקהלים מוכרים, המשפחה והחברים בהחלט מתבקשים לתת תמיכה בשלב זה ולקנות כרטיסים למופע ברגע שאמן מוכר כרטיסים, ונמכר, כבר אפשר לעשות לו יחסי ציבור.
פעולה של יחסי ציבור יכולה להיות גם שליחה של מייל (למי שאישר לנו לדוור לו כמובן) ובו תיאור המוצר וחוויות של אנשים שהשתמשו בו (שאנחנו צריכים לאסוף כמובן). למעשה, יחסי ציבור הם הפיכה של דבר/מוצר/אדם למוכר בצורה חיובית.
אז מדוע אנשים חושבים שיחסי ציבור קשורים תמיד לפרסום בכלי התקשורת? זה פשוט מאוד. כלי התקשורת מאפשרים הפצה הרבה יותר רחבה מזו שכל אחד מאיתנו מסוגל לעשות, אלא שאז הקשר בין האמן/אדם/מוצר מתווך על ידי עיתונאי שיש לו בדרך כלל דעה משלו.
על דעה כידוע אפשר להשפיע ויחסי ציבור טובים יודעים ליצור דעת קהל טובה בקרב אנשים שונים ובעיקר בקרב הקהל המאוד מיוחד של אנשי התקשורת.

כשמופע מתקיים כדאי לידע כל מי שאפשר ובוודאי שאת כלי התקשורת. לא הייתי מציעה להזמין מבקרים בשלב הראשון, אבל ישנן דרכים לפרסם את עצם קיום המופע.
עם הזמן מופע משתפשף על הבמה, ואז ניתן להזמין גם מבקרים – וכמובן לא לקחת יותר מדי ללב אם הם עוקצים פה ושם.
אותו דבר נכון גם לגבי מוצר/מוסד/בעל מקצוע. חשוב מאוד לייצר ולהפנות את המוצרים לקהל הרחב, ואז ניתן גם לספר עליהם ברבים.
אפשר לספר סיפור של מוצר מבלי לגעת בחלקים "צהובים" שאינכם מעוניינים לחשוף. לצורך כך צריך לדעת מה אוהבים במדיה ומה יש במוצר שלכם, שהוא רלבנטי לכך וכיצד להציג את החידוש שבמוצר. אפשרות נוספת היא לחבר אותו לאקטואליה. ממש בימים אלו חיברנו בין מחזמר חדש "טריפ" שעוד נמצא בתהליך חזרות לבין האסונות שקרו , לא עלינו בפרו ובנפאל וכך קיבלנו חשיפה בכלי תקשורת מרכזיים.

אז כמה כדאי להשקיע ומתי?
כל פעילות חדשה מחייבת השקעה הן בייצור והן בפרסום ויש לקחת זאת בפרסום. אחרי שמתחילות ההכנסות יש לחשב את ההכנסה ברוטו אחרי מסים וקבלני משנה (כל הכספים שבכלל לא מגיעים אלינו) וממנה להקציב 14% לפרסום. כמובן שחשוב להשקיע בסוג הפרסום/יחסי ציבור/שיווק שעובד עבורנו , ואת זאת יש לעשות על ידי ניסוי וטעייה.
השקעה ביחסי ציבור/פרסום/שיווק היא השקעה בהכנסה עתידית. כאשר ההשקעות מתחילות לעלות, חשוב לחסוך ולא להיכנס להוצאות מטורפות, לשלם את כל החובות ואז להשקיע בשירות

נשמח להיפגש איתכם ולעזור לכם למצוא את הסיפור שמאחוריי המוצר/אירוע שלכם
לקביעת פגישת ייעוץ חינם
 אנא פנו ליהודה קורן 052-3350928.
yodak8@smile.net.il

בהצלחה,

צוות אוצר תרבות