יום רוסיה 	 האדונית והרוכל הרשמה לניוזלטר יחסי ציבור עשה זאת בעצמך

Blogger Twitter Youtube Facebookעודכן דצמבר 2015
רוצה שישלמו לך יותר על המופע/מוצר שלך?

למשרדנו הגיעה שחקנית מאוד מוכשרת. היא השקיעה עשרות אלפי שקלים במוזיקה מקורית ובתלבושות להצגה שלה. נאמר לה מסל תרבות שהיא יכולה למכור את ההצגה ב 3500 שקלים. אולם, היא מוכרת אותה למתנ"סים בסכומים של 700-2000 שקלים ובקושי סוגרת את החודש. זה נשמע לכם הגיוני?
מניסיוננו אנו, לקניינים יש אמנם תקציב מוגבל לאירועים, אך כשהם מאוד מתלהבים ממופע – שיוחצ"ן, שווק ונמכר להם כמו שצריך, הם ימצאו גם תקציב כפול, וזה קרה לנו.
ישנן רמות שונות של התעניינות במוצרים – וככל שהעניין עולה, כך המחיר הופך להיות פחות רלבנטי.

ככל שאנו מרגישים שאנחנו רוצים את המוצר יותר, כך אנו פחות משווים מחירים.

לא מספיק להשקיע במופע עצמו, צריך להשקיע בכך שתהיה לו "הילה יוקרתית" , תחושה של "ואו". תחושה של "את זה אני חייב".

הנה דוגמא אישית. כשהייתי ילדה נלחמתי על זכותי ללבוש ג'ינס של "גולד מנשה", בעוד חבריי לובשים ליוויס וג'ורדאש. הנימוקים- שבאו מהוריי כמובן , לא ראו סיבה לשלם פי שתיים תמורת התווית. את חבריי לכיתה זה לא שכנע. זו היתה שכונה עם הרבה מתעשרים חדשים וכשבאתי עם מכנסיים חדשים, היתה גם מי שהרימה לי את המיזע מאחור לבדוק את התווית! בשלב מסוים גם אני זכיתי לליוויס,ועם אחותי הקטנה זה היה כבר יותר חלק . המותג המוביל למיטב זכרוני היה בנטון, ולה לא היה שום ספק, שהוא שווה את הכסף. 

איך יוצרים את היוקרתיות הזאת?
אפשר ליצור מופע סוחף בפחות כסף, שכן מה שיוצר את ה"ואו" הוא הקצב של המופע, המידה בה האמנים יוצרים תקשורת עם הקהל ומגיעים אל הלב. בהמשך כשהמופע תופש, אפשר להשקיע יותר בתלבושות, תאורה ... אך בשלב הראשון הם יכולים להיות סבירים.  

את הכסף שחסכנו שם כדאי להשקיע בסדר הזה ב:
א. יחסי ציבור שמעוררים עניין ורצון להיחשף למופע

ב. שיווק שמושך קוני כרטיסים להגיע להופעה- ואם היא הוכיחה עצמה בקופות – בוודאי שהיא שווה כסף טוב.

ג. שיווק לקניינים שיבואו ויראו במו עיניהם- ולא רק יתרשמו מקטע יוטיוב (חשוב שיהיה קטע יוטיוב, כי הוא מזמין לבוא לראות את ההצגה).

ד. שילוב של קהל רגיל ומתלהב, אפילו שבוי בהצגות אליהן מגיעים קניינים.

ה. הכשרה בתחום המכירות, שבה לומדים כיצד להתגבר על התנגדויות של מחירים.

ישנם יועצים עסקיים שלוקחים 400 שקלים לשעה ויש שלוקחים אלפי דולרים, ולעתים הם מעבירים את אותו הידע. ניתן להגיע למיתוג גם בתחום המופעים – ובשביל זה צריך להשקיע. השקעה שחוזרת כמובן. בכמעט עשר שנות קיום אוצר תרבות שוחחתי ופגשתי אמנים רבים. יש בהם שלא רצו להשקיע בשום פנים ואופן. לרוב אמנים אלו המשיכו להופיע כנגנים שכירים, או שלהופיע במתנס"ים, דיורים מוגנים ועוד כתובות דלות תקציב.
אמנים שהשקיעו לעומת זאת, יצרו מופעים שנמכרים בסכומים של 6,000-20,000 שקלים (עם כמויות משתתפים שונות). סכומים המשולמים בשמחה רבה. לפעמים אנשים שמחים ומרוצים יותר, כשמוצר יקר....  
מקווה שעזרתי.

רוצים לדעת איך להעלות את המחיר של המופע שלכם?  

אנא פנו ליהודה קורן 052-3350928.
yodak8@smile.net.il לתיאום פגישה

בהצלחה, צוות אוצר תרבות