יום רוסיה 	 האדונית והרוכל הרשמה לניוזלטר יחסי ציבור עשה זאת בעצמך

Blogger Twitter Youtube Facebookאוגוסט 2013
איך הופכים לימון ללימונדה?

זה כל כך מעצבן.
חברת גוגל שינתה את הממשק של הג'ימייל ושלחה את כל הדיוורים האלקטרונים לתיקייה ייעודית. זו בעיה שרבים מאיתנו המשווקים את המוצרים שלנו נתקלנו בה בשבועות האחרונים. ידענו שזה יקרה, ואז לקוחה התקשרה ושאלה מדוע לא קיבלה את הניוזלטר. היינו חייבים לפעול מהר. אבל איך? הרי אם נשלח הודעה היא נשלחת דרך מערכת הדיוור. פה היה צריך להיות יצירתי. קיבלנו מחברת הדיוור את רשימת כל כתובות הג'ימייל. הרשימה כללה גם כתובות של אנשים שהסירו את עצמם ואנשים בקבוצות דיוור אחרות. לא היתה לנו ברירה, אלא לשלוח מיילים דרך תיבת הדוא"ל הרגילה שלנו בקבוצות של 50 (סה"כ 80 פעם!). וכך עשינו. הכנו מסר קצר וממצה ושלחנו. להפתעתנו, היו מעט מאוד תגובות שליליות של אנשים שאינם אמורים לקבל אוצר תרבות והרבה מאוד תגובות מאוד מפרגנות. למעשה, התקשורת היותר אישית הזאת שיצרנו, העלתה את האהדה כלפינו ולא רק שכמות הפתיחות של הניוזלטר לא נפגעה מהמהלך של גוגל, להיפך, היא גדלה, בעקבות הקשר האישי הזה והאכפתיות שהפגנו כלפי המכותבים.

זהו פשוט עוד מקרה שבו "מזיזים לנו את הגבינה". הדבר מאוד שכיח בעידן האלקטרוני, שכן חברות האינטרנט מרבות לשנות את הממשקים שלהן מיום ליום. גוגל משנה פרמטרים של קידום, פייסבוק משנה ממשקים. העולם כולו משתנה כל הזמן. עולם המוזיקה השתנה מעולם של חברות תקליטים ולהיטים, לעולם שבו אמנים מגייסים כסף באינטרנט כדי להקליט אלבום.
בכל מצב שבו נדמה לנו שהעולם פועל נגדנו ... צריך לפעול ביצירתיות ולראות, כיצד ניתן להיות הראשונים שמסתדרים במצב החדש ומנצלים אותו לטובתנו 
 

נשמח להיפגש איתך  ולייעץ לך כיצד לנצל מצבים שונים לטובת הקידום שלך  
אנא פנו ליהודה קורן 052-3350928.
yodak8@smile.net.il

בהצלחה, הילה ויהודה וכל צוות אוצר תרבות