יום רוסיה 	 האדונית והרוכל הרשמה לניוזלטר יחסי ציבור עשה זאת בעצמך

Blogger Twitter Youtube Facebookעודכן אפריל 2016
האם כדאי לאמן לנהל את עצמו? כיצד להיות חופשי ומצליח?

גם כשהוא מצליח, וגם כשהוא פחות מצליח, לאמן יש תמיד ברירה: האם להיות מנוהל  (מנהלים, מפיקים, חברות תקליטים, חלק מתיאטרון ממוסד) או להיות עצמאי. אמת, כדי להגיע לקהל, יש צורך לעבור מתווכים מסוגים שונים. כיצד עושים זאת מבלי להיות תלוי בהם? כיצד אפשר להתמודד לבד, מבלי ליפול מכך שלא עברנו אודישן? להמשיך הלאה גם כשהסינגל שלנו לא תפש, או שלמופע הגיעו מעט אנשים. 

לפני כמה עשרות שנים אמנים היו תלויים מאוד במפיקים ובתיאטראות. הם נדרשו להופיע, וכל השאר סודר בעבורם: לוח ההופעות, מכירת הכרטיסים ועוד. זה היה נוח מבחינות רבות. מצד שני, ראינו אמנים מתמכרים לשתייה ולסמים. בעיני, פעמים רבות זה קרה משום שהשליטה לא היתה בידיים שלהם. 

היום, יש שיגידו, לאמנים קשה יותר לפרוץ. חברות התקליטים אינן מחבקות כבעבר. אבל מצד שני יש לאמנים הרבה יותר חופש.

לעתים להיות בידיים של מנהל אישי המחליט על הכיוון האמנותי וכיצד האמן יתאים בדיוק לאופנה, ומגביל אותך, הוא מצב של עבדות מסוימת. ואנו שומעים על מקרים של ריבים וקריעה של אמנים ממנהל אישי מחבק שכזה (אריק איינשטיין, ריטה ורמי בזמנו, מאיה בוסקילה, ג'ולייטה). גם לבחור בתהילה שמתחילה בתכנית ריאליטי יש בה מגזילת החופש – חוזים דרקוניים , שלא לדבר על המניפולציות והמשחק באנשים ....
שחקן בקבוצת תיאטרון נהנה מהכנסה קבועה ומהבטחה של תפקידים, אך פעמים רבות הוא אינו יכול להחליט אילו תפקידים יבצע.
המידה בה אדם בוחר להיות במסגרת- מחבקת אך מגבילה- או להיות חופשי משתנה בהתאם לאופי של האדם ומידת הנכונות שלו לסבול חוסר ודאות בחיים. אנחנו כמשרד יחסי ציבור נוטים לעבוד עם האמנים העצמאיים, אלו שדבקים באמת האמנותית שלהם והיא חשובה להם באותה המידה כמו ההגעה לקהלים שונים.

בתקופת האביב עם ברכות החירות השונות ששלחנו וקיבלנו, אנו מבינים שוב ושוב שהמשרד שלנו במידה רבה מלווה אמנים אל החופש שלהם. החל מהעידוד לפתוח לבד קופות (ולא לחכות שיזמינו אותך), דרך העידוד ליזום אירועים תקשורתיים . כשאנו מחכים שיפנו אלינו, אנו שמים את מצב הרוח שלנו בידו של הגורל. העדר פניות ועבודה מועטה בדרך כלל מובילים לירידה במצב הרוח. התרופה לכך היא ליזום, ליזום , ליזום. מכיוון שאמן לעתים מרגיש בודד, ומכיוון שהוא מעדיף הרבה פעמים שאחרים יטוו בשבילו את הקשרים, בעוד הוא עוסק באמנות, משרד יחסי ציבור תומך, יכול להיות עזר כנגדו של אמן עצמאי  
רוצים לבדוק כיצד תוכלו להגדיל את החופש ואת ההצלחה שלכם, מבלי לוותר על האמת?

אנא פנו ליהודה קורן 052-3350928.
yodak8@smile.net.il לתיאום פגישה

בהצלחה, צוות אוצר תרבות