יום רוסיה 	 האדונית והרוכל הרשמה לניוזלטר יחסי ציבור עשה זאת בעצמך

Blogger Twitter Youtube Facebookמאת הילה קומם פברואר 2012
זמן בפייסבוק- מבוזבז או יקר מפז?

בזמן האחרון קראתי או שמעתי על כמה אנשים שהחליטו לצאת מהפייסבוק, כי הוא גוזל מהם הרבה זמן ופוגע בתפוקה שלהם. כשמדובר בבעלי עסק שיכולים ומשתמשים בפייסבוק לצרכי עבודה , ברור כי הפייסבוק תורם , וכי חייבים להיות נוכחים בו.

מהם המינונים הנכונים? כיצד נהפוך את הפייסבוק לתורם יותר מאשר מזיק?
אני בעד הפייסבוק (לצורך העניין אין לרשת הזו תחרות אמיתית כיום, אך הכתוב מתאים לכל רשת חברתית) . מעבר לכך שאנחנו רוצים להישאר בתודעה של החברים שלנו, הרשת היא מקום טוב גם להתעדכן במה שעושים האחרים, ללמוד מהם ולהתאים את עצמנו. כדי להגביל את הזמן שאנו מבלים בפייסבוק, אני מייעצת להיכנס תמיד בבוקר לפני תחילת העבודה- לאחל מזל טוב למי שצריך- רצוי לכתוב מעבר ל"מזל טוב"- זה כבר הסטנדרט, אלא להוסיף מילה אישית. זה לא קשה- כי הפרופיל מעיד על האדם, גם אם אינכם חברים או מכירים מחוץ לרשת. אפשר להציץ בקבוצות שלנו, בעמוד הבית וגם לכתוב משהו. בנוגע למה שאנו כותבים, רצוי שזה יהיה משהו בעל ערך ולא סתם כמו "שבת מנוחה לכולם". את ההתעדכנות השנייה רצוי לבצע בתום יום העבודה. כמובן שאם העבודה עצמה דורשת משימות בפייסבוק (וזה כך למי שעוסק בקידום), אפשר להיכנס גם באמצע היום, ואז רצוי מאוד שלא להיסחף לקריאת כל מיני סיפורים אישיים. אפשר לפתוח אירועים בפייסבוק ולהזמין חברים, לצור קשרים ועוד. בעיני מערכת יחסים רצינית היא זו שעוברת מהפייסבוק למייל האישי. בנוסף- יש לי תחושה שהתכתובות במסרים האישיים נשארות לנצח ולא מצאתי עדיין דרך למחוק אותן, לכן התכתבות רצינית לא הייתי מבצעת בתוככי הפייסבוק. לי עצמי נוצרו כמה קשרים מעניינים וזה השימוש העיקרי שלי בפייסבוק- יצירת קשרים, שעוברים לעולם שמחוץ לרשת.
אילו תכנים כדאי לפרסם ברשת? תכנים אישיים תמיד מובילים ליותר לייקים. עם זאת, חשוב יותר לתקשר את העסק. צריך למצוא את הדרך לעשות זאת.

אני חייבת לציין שאחד הנכסים הכי חשובים שיש לנו כמשרד יחסי ציבור הוא היצירתיות. להכיר את התחום שמקדמים, להכיר את המדיה השונים ולמצוא את הדרך היצירתית לחבר ביניהם.
רוצים לשמוע עוד?
אנא פנו ליהודה קורן 052-3350928.
yodak8@smile.net.il לתיאום פגישה

בהצלחה, צוות אוצר תרבות