יום רוסיה 	 האדונית והרוכל הרשמה לניוזלטר יחסי ציבור עשה זאת בעצמך

Blogger Twitter Youtube Facebook10 בדצמבר 2011
כיצד בנה רמי לוי אימפריה ללא פרסום?

 

רמי לוי, שמככב בתקשורת מאז המחאה החברתית בקיץ ומאז שיצא עם היוזמה שלו לרשת סלולארית שבה "לא דיברת , לא שילמת", הצליח הרבה לפני שהיה מפורסם. בכתבות שפרסמו עליו קראנו שב- 30 שנות פעילותו הקים בנוסף לרשת חנויות מזון ומוצרי צריכה ורשת אופנה גם פעילות נדל"ן ענפה, שהפכה אותו למיליארדר.

המדיניות התקשורתית שלו אינה כוללת השקעת ממון רב בפרסום, בניגוד לרשתות אחרות כמו שופרסל או מגה. ההשקעה היחידה שלו היא ביחסי ציבור. האם זה משום שהוא מיישם את הספר "עליית יחסי הציבור ונפילת הפרסום", מאת אל ריס? לאו דווקא.

בתחום של מוצרי צריכה, שבו המוצרים הם למעשה זהים, רק הפלטפורמה שעליה הם נמכרים היא שונה, המדד היחידי שבאמת משחק הוא המחיר. פרמטרים אחרים יכולים להיות קרבה של החנות לבית, חנייה, מגוון מוצרים ועוד ....

לכן רשת שמבטיחה את המחירים הזולים ביותר אינה יכולה להשקיע הרבה בשכר דירה של החנות במקום מרכזי וגם לא בפרסום המוני, שהוא יקר מאוד. רשתות כמו מגה ושופרסל משקיעות כספים בפרסום של המבצעים שלהם, שמושכים לקוחות, בעוד יתר המוצרים נשארים יקרים. משהו חייב לממן את הפרסום.

רמי לוי התחיל מחנות אחת בירושלים וגדל לאימפריה. לקוחות הגיעו לחנות, ראו שהמחירים אכן זולים וכך נוצר "מפה לאוזן" שהוא כלי יחסי הציבור הטוב ביותר. בנוסף לוי מאזין לרחשי העם. הוא היה הראשון להוריד את מחירי הקוטג' ולא חיכה לאישור מתנובה. יש לו יכולת להיכנס להיגיון של הלקוחות ולמצוא פיתרון המאפשר לתת את השירות (לרוב כאמור מדובר במחיר נמוך) וגם לשרוד ואפילו, כאמור , להרוויח. הוא לא השקיע מיליונים במיתוג מחודש (כמה גלגולים עברה רשת קואופ הריבוע הכחול עד שהפכה למגה). הוא פשוט מתרכז בעיקר. מסתבר שהלקוח אינו טיפש.

משרד אוצר תרבות מתמחה בקידום מופעים ואירועי תרבות באופן שחושב על הכיס שלכם. הקידום שלנו אינו נעשה על ידי סיפורים צהובים, אלא על ידי הבלטת הצד המקצועי ואוזן קשובה לאקטואליה.
כך את הפסטילאדינו – שמארח מקהלת ילדים מתורכיה אנו מקשרים ליחסים עם תורכייה ולהצעת חוק חדשה בנושא עדות ישראל ואת מובילת השירה בציבור הדתית נאוה שפיצר לסערת "קול באישה ערווה". הגישה שלנו מובילה לחשיפות איכותיות במדיה בתקציב שפוי.
נשמח להיפגש איתכם ולייעץ לכם.
אנא פנו ליהודה קורן 052-3350928. yodak8@smile.net.il
בהצלחה, צוות אוצר תרבות