יום רוסיה 	 האדונית והרוכל הרשמה לניוזלטר יחסי ציבור עשה זאת בעצמך

Blogger Twitter Youtube Facebook23 אוקטובר 2010
האם ראיון חושפני בתקשורת תורם לקידום? והפעם עם דוגמא אישית

כל מי ששואף להיות מוכר/ת, ודאי היה שמח לכתבה ב"ידיעות אחרונות" " או בעיתון פופולארי אחר. אולם, לרוב בכתבה בעיתון פופולארי יזכה רק אדם, שהוא כבר מוכר,
ואם הוא לא מוכר - הסיפור שלו צריך להיות "בלתי ייאמן" או צהוב במיוחד (עיין ערך מחלה/ /דיכאונות/התעללות מינית/ קריסה כלכלית/הצלה מאיזור אסון וכולי.)

ואם יש לו סיפור כזה, לרוב הוא לגמרי לא קשור למה שהוא רוצה לקדם, וסיפור זה עלול למסך
ולגרום לו להיות מוכר, אך למוצר לא להיות נמכר....
ראיון אישי עם אמן שהצלחתו מוכחת, בודאי יתרום ויחזק אותה. אמן מוכר יכול גם להציב תנאים על מה הוא מוכן לדבר ועל מה לא (וידועים מו"מים על יציאה מהארון). למעשה כל אמן יכול להחליט על אסטרטגיה, משום שאם הוא הקפיד לשמור על חייו האישיים לעצמו, הכתב/ת לא ידע מה לשאול אותו. עם זאת, כדי להשיג כתבה לעתים אמנים רבים יוזמים חשיפה של סיפור אישי, שלא תמיד באה במקום.

עכשיו אספר לכם מדוע למרות כל זאת, החלטתי אני להיענות לפנייה ולהתראיין בנושא אישי (חוסר פרגון להצלחה שלי) בידיעות אחרונות, בכתבה שאינה נוגעת לעסק שלי.

כשפנתה אליי לפני יותר משנה כתבת ידיעות אחרונות ושאלה האם אני מכירה מישהו שיש לו סיפור של חוסר פרגון למול הצלחה, ודאי שהכרתי. בעצמי כאדם שעבר דרך ארוכה להצלחה, בודאי נתקלתי ביותר מאחד שלא היתה לי איתם יותר שפה משותפת, אחרי שהפכתי לבעלת עסק עסוקה ביותר. מייד עלתה ההתלבטות. הרי בחוסר פרגון יכול להיות פן שלילי, ואולי אני אתפש כמקטרת.

עם זאת ידעתי שאני אדם יצירתי ובעל ניסיון וידע מקצועי, כך שאוכל לתפור סיפור כזה שיציג אותי כמנצחת.

הרגשתי מייד בעלת שליטה וקבעתי מועד נוח לשיחה. עבר זמן והכתבת נעלמה ושכחתי מהנושא. כעבור שנה התקשרו אליי להודיע לי שתהיה כתבה ושיגיע אליי צלם. מייד שוב הפעלתי את השליטה שלי ושריינתי לי את המאפרת החביבה עליי, שהרי תמונה טובה שווה אלף מילים. הצילום נערך כשבועיים מאוחר יותר, והכתבה אחרי שבוע.
התגובות שקיבלתי מעידות, שצדקתי. למרות שאני חושפת קשיים בעברי ועוד בנושא רגיש כמו יחסים עם גברים ועם חברות.

אנשים סיפרו כי הדמות העולה מהאייטם היא של אישה חזקה, מודעת, אופטימית ומנצחת, כזו שרבים יכולים להזדהות איתה.

כדי להשיג את הכתבה הזו, תחילה את הפנייה לכתבה ואחרי זה להיות מספיק סבלנית ולא תלויה בה או בתוצאה לקידום, ולהינות מהכתבה כשהיא יוצאת, ידעתי שאני צריכה לקדם את עצמי (ממש כמו שאני מקדמת את הלקוחות שלי) כל הזמן. אני לא מאמינה ביחסי ציבור לפרויקט קצר מועד, יחסי ציבור צריכים לנהל כל הזמן. ישנם כל כך הרבה כלי תקשורת, וצריך באמת לעשות דברים מאוד גדולים כדי להגיע למודעות של רוב אזרחי המדינה, כך שהאפשרות הכי טובה לבעלי עסקים קטנים, אמנים איכותיים פעילים היא פעילות תמידית ויידוע תמידי של כל הסביבה וכלי התקשורת על מה שהם עושים.

ניתן להשיג את הכתבה בארכיון "ידיעות אחרונות"

נשמח להיפגש איתכם ולייעץ לכם
אנא פנו ליהודה קורן 052-3350928. yodak8@smile.net.il
בהצלחה, צוות אוצר תרבות