יום רוסיה 	 האדונית והרוכל הרשמה לניוזלטר יחסי ציבור עשה זאת בעצמך

Blogger Twitter Youtube Facebookיוני 2017
מה בא קודם יחסי ציבור או שיווק?

האם תקנו ללא היסוס קפה עלית בסופר? טלפון נייד של סמסונג ? ומה בנוגע לקפה מושיקו ולנייד מושיקו. ואם יתקשרו אליכם הביתה, או ישלחו ברושור ויציעו לכם לרכוש טלוויזיה עם מסך פלזמה מתוצרת מושיקו במבצע מיוחד, האם תמשיכו את השיחה, האם תרימו טלפון להזמין?
אם התשובה היא כן, אתם בהחלט אנשים אמיצים! אם לא, זה לגמרי מובן. אנשים אוהבים לרכוש מוצרים מוכרים, שכבר הוכיחו את עצמם. מבחינת סדר הפעולה של השקת מוצר חדש הפעילות הראשונה היא יחסי ציבור, הם מכשירים את הקרקע ויוצרים הסכמה ואהדה כלפי המוצר, שיווק בא לאחר מכן, הוא יוצר את הביקוש. עם זאת, שיווק לא יצליח, או שיהיה קשה ביותר אם לא נעשתה לפניו פעולת ההכנה של יחסי ציבור. אחרי יחסי ציבור ופעולות שיווק מוצלחות, יכול להתבצע תהליך מכירה קל וחלק.
למה הדבר דומה? שיפצתם דירה שקירותיה מבטון ולא סימנתם את נקודות החשמל. עכשיו הקרמיקה כבר באמבטיה, המטבח מורכב ופתאום צריכים נקודות חשמל ואז צריך לקדוח בבטון. שיווק ללא יחסי ציבור מקדימים הוא כמו קדיחה בבטון. אפשר להצליח, רק שזה דורש הרבה מאוד מאמץ.
אם יש לך אנשי מכירות מעולים והם מתקשים, בדוק האם יש בעיה בשיווק, ואם יש בעיה בשיווק, בדוק את יחסי הציבור. הדוגמא הבאה מתייחסת לקידום מופעים, אך היא קבילה בכל התחומים.
אמנים, בעיקר כשמדובר באמנים פחות מוכרים, אשר טורחים ומכינים מופע חדש ואז מתחילים לשווק אותו, מדלגים על נקודה בסיסית חשובה: יחסי ציבור. איזו פעולה סיזיפית הם עושים כדי בכלל לגרום לקניינים להגיע לראות את המופע, ואחרי זה לשכנע אותם- שהקהל שלהם יקנה הכרטיסים. השיווק עולה בהמון מאמץ. ואם הם מחפשים איש שיווק, נדיר שימצאו אחד שיסכים לשווק מופע לא מוכר, או מופע של אמן לא מוכר, ובודאי תמורת אחוזים בלבד.
יחסי ציבור הם שלב הכרחי, בדרך למצוא משרד שיווק מתאים, בדרך לסגירת הופעות ומכירות.
תתפלאו, או שלא, משרדנו קידם אמנים קלאסיים משלב שבו היו לא מוכרים, ורק לאחר מכן, הם הצליחו למצוא אמרגן מתאים. הגיוני שאמרגן או משווק מתחיל יסכים להשקיע מכישרונו וממרצו באמן לא ידוע, אך אמרגן או משווק ותיק, לא יעשה זאת.
משרד אוצר תרבות מתאים במיוחד לשיווק מופעים, מכיוון שפתחנו קשרים עם קהלי רוכשי כרטיסים, אולמות ואף עם כמה מאות של קניינים, ובשירות שאנו מציעים למופע חדש נכללת חשיפה חשובה גם לקהלים אלו.
מומלץ להמשיך ולקרוא בנושא קידום מופע חדש
לשאלות ולקביעת פגישת ייעוץ בנושא ניתן לפנות ליהודה קורן 052-3350928. yodak8@smile.net.il
בהצלחה, צוות אוצר תרבות